Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Shikoni armën me lazer si e rrëzon një dron në pak sekonda (Video)

Lajme të ngjashëm

Duke e komanduar me një dorezë si ato të video-lojërave, një marinar vendos nën shënjestër një dron dhe me shtypjen e butonit, për pak sekonda shfaqet një rreze drite dhe droni bie në det.

Ky është sistemi i ri i armëve me lazer (LaWS) i montuar në një luftëanije amerikane që ndodhet prej muajsh në Gjirin Persik, shkruan Newsbomb.al.

Kjo video tregon disa teste të suksesshme të armës me lazer që në operacionet luftarake të së ardhmes pritet të luajë një rol të rëndësishëm.

Admirali amerikan Matthew L. Klunder tha se ndryshe nga raketat, një e shtënë me lazer i kushton buxhetit më pak se një dollar. /Newsbomb.al

Më shumë