Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Shifra shqetësuese në Greqi, 2 viktima nga Covid dhe 284 raste të reja në 24 orët e fundit (TË DHËNAT)

Lajme të ngjashëm

Situata vijon të jetë e rënduar në Greqi nga pandemia e koronavirusit.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit dy persona e kanë humbur betejën me koronavirusin, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 242.

Gjatë ditës së fundit në Greqi janë shënuar 284 raste të reja nga të cilët 17 u zbuluan në pikat kufitare.

Mediat greke bëjnë me dije se 31 pacientë janë të intubuar dhe mosha mestare mes tyre është 67 vjeç.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 242 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkruar në 8664.

Më shumë