Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Sherr për mosmbajtjen e maskës, rusi nxjerr pistoletën dhe vret dy persona

Lajme të ngjashëm

Një konflikt për mosmbajtjen e maskës ka përfunduar me dy të vdekur dhe tre të plagosur në Moskë.

Mediat ruse raportojnë se sherri mund të ketë nisur në një institucion të vendit, pasi 45-vjeçarit iu kërkua të vendoste maskën në hyrje, por ai refuzoi.

Pas konfliktit, ai nxorri pistoletën dhe qëlloi për vdekje dy persona, tre të tjerë mbetën të plagosur. Kryebashkiaku i Moskës tha se autori tentoi të fshehej pas ngjarjes, por u neutralizua nga autoritetet. Ai tashmë do t’i nënshtrohet edhe kontrollit mendor.

Ministria e ruse e Shëndetësisë tha se mes të plagosurve është dhe një vajzë 10-vjeçare për të cilën mjekët po bëjnë maksimumin ta mbajnë në jetë.

Më shumë