Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Sekuestrohen 11 kile marijuanë, arrestohen 2 shqiptarë në Greqi

Lajme të ngjashëm

Policia greke ka vënë në pranga 2 shqiptarë pasi janë kapur me 11 kile marijuanë.

Mësohet se dy shqiptarët identiteti it ë cilëve nuk bëhet me dije janë përkatësisht 34 dhe 46 vjeç. Sipas mediave greke dy shqipotarët u pikasën pranë një supermarketi në Athinë me një sasi të vogël, por pas arrestimit në banesat e tyre janë gjetur 11 kile marijuanë e ndarë në 11 pako.

Raportohet se droga vinte nga Shqipëria dhe kishte për qëllim shpërndarjen në Greqi.

Më shumë