Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Sekuestrohen 100 kg kokainë në portin e Selanikut, arrestohen nëntë persona, droga vinte nga Amerika Latine

Lajme të ngjashëm

Policia greke ka sekuestruar 100 kg kokainë të kapur në një kontejner në portin e Selanikut.

Sipas medieve greke, droga vinte nga Amerika Latine dhe arriti të sekuestrohej në kuadër të një operacioni që u zhvillua në Divatë. Si pasojë janë arrestuar nëntë persona,  si dhe u bllokua dy makinat që u përkisnin të arrestuarve.

Pas arrestimit të këtyre nëntë personave, mes tyre edhe një drejtues i organizatës, janë gjetur dhe konfiskuar edhe 100 mijë euro.

Kontejneri me kokainën kishte një vend transportues nga Amerika Latine, ku kartelet e drogës  po synojnë të përdorin portet e Athinës dhe Selanikut, si bazë për pritjen e drogës që duan të trafikojnë drejt vendeve të tjera europiane.

Më shumë