Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Sapo kishte filluar “punën” në “shtëpi bari”, i riu shqiptar dënohet me 12 muaj burg në Britani (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Një 29-vjeçar shqiptar, Liridon Gjana është arrestuar nga policia britanike pasi u kap duke u kujdesur për bimët narkotike në një “shtëpi bari”.

Sipas medieve britanike, i riu shqiptar banues ne Neëcastle Street, Burslem, kishte ardhur në Angli në mënyrë ilegale me gomone dhe u punësua për t’u kujdesur për bimë narkotike në një “shtëpi bari”.

 Në foto: 29-vjeçari shqiptar, Liridon Gjana i arrestuar në Britani

Në foto: 29-vjeçari shqiptar, Liridon Gjana i arrestuar në Britani

Gjatë kontrollit në ndërtesë, policia britanike gjeti lëndë narkotike të cilat ishin gati për shitje, 84 bimë kanabisi dhe pajisje për kultivimin e bimëve.

29-vjeçari u dënua me 12 muaj burg nga gjykata e Stoke për akuzën “prodhim i lëndëve narkotike” dhe pas përfundimit të dënimit të tij, ai do të dëbohet përgjithmonë nga Mbretëria e Bashkuar.

Më shumë