Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
26 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Sali Berisha rikthen Spiro Kserën, ish-ministri i dënuar për korrupsion shfaqet në takimin në Gjirokastër

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim në Gjirokastër me rastin e 31 vjetorit të themelimit të degës së PD-së në këtë qytet.

Në këtë takim mori pjesë edhe ish-ministri i tij Spiro Ksera, të cilin Berisha fillimisht nuk e vuri re mes të pranishmëve, por pas ndërhyrjes së Tritan Shehut, ish-kryeministri u ndal dhge e përqafoi.

Spiro Ksera ka qenë ministër i Punës dhe Çështjeve Sociale në mandatin e dytë të qeverisë Berisha, por u dënua me 1 vit e 8 muaj burg, për korrupsion dhe shpërdorim të  detyrës.

Më shumë