Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Rusët qëllojnë me raketa shtëpinë e Presidentit Zelensky

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, Sergii Nyfykyrov, ka publikuar fotot ku shihen raketat ruse që kanë rënë në oborrin e shtëpisë presidenciale në Koncha-Zaspa.

Presidenti ukrainas është vënë në shënjestër nga ushtria ruse, teksa në ndjekje të tij ishte edhe një grup i specializyar çeçen, i cili u neutralizua nga ushtria ukrainase.

Rusia pretendoi në një deklaratë se Zelensky ishte larguar nga Ukraina dhe po strehohej në Poloni, por menjëherë ka ardhur edhe reagimi i zëdhënësit të Zelenskyt, i cili ka thënë se Presidenti ukrainas është në vendin e tij duke drejtuar vendin.

Më shumë