Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Rinis punën pas një viti uzina e përpunimit të naftës në Ballsh

Lajme të ngjashëm

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh ka rinisur punën pas një viti nga falimentimi  i kompanisë, si pasojë e privatizimit të dështuar nga qeverisja e mëparshme.

 Mbyllja e fabrikës la pa punë me qindra persona. Kryeministri Rama dhe ministri i energjitikës Damian Gjiknuri inspektuan rafinerinë pasi ajo kaloi në një tjetër administrim. Filimi i punës në këtë fabrikë ka ndikim pozitiv në ekonominë e banorëve si dhe atë të shtetit. 

Më shumë