Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Rifillon procesi i numërimit në Kukës, pas partive do të lexohen votat e secilit kandidat

Lajme të ngjashëm

Në Qarkun e Kukësit ka rifilluar pak më parë procesi i numërimit të votave, për të gjithë kandidatët për deputetë, nga të gjitha forcat politike.

Më herët, në orët e vona të mbrëmjes së 26 prillit ky qark shpalli rezultatet e përgjithshme ku fituese doli Partia Demokratike. Të djathtët morën 2 mandate, ndërsa PS 1.

Tashmë, numëruesit do të lexojnë përsëri votat për të nxjerr sesa vota ka marrë secili kandidat, dhe nëse ndonjë prej tyre ka mundësi të thyer herësin dhe të marrë mandat.

Më shumë