Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Reshje dëbore deri në 30 cm në Elbasan, cilat janë rrugët problematike

Lajme të ngjashëm

Natën e mbrëmshme kanë rinisur reshjet e borës në qarkun e Elbasanit.

Në disa fshatra malor në Librazhd, Gramsh dhe Elbasan trashësia e borës ka arritur nga 10 deri në 30 cm.

 Ndërkohë, bora ka shkaktuar problemet e para në disa rrugë automobilistike. I tillë është aksi

Lunik- Stëblevë në Librazhd , ndërsa aksi kombëtar Prrenjas –Qafë-Thanë është i kalueshëm . Autoritetet këshillojnë drejtuesit e mjeteve që të jenë të kujdesshëm në  akste e mbuluar nga  bora dhe ngrica. 

Më shumë