Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Rama takon Gutierres, zbardhet biseda midis zyrtarëve

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim të rëndësishëm me Shefin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Gutierres. Ka qenë shefi OKB-së, i cili ka përgëzuar Shqipërinë për arritjet  e objektivave dhe integrimin e vendit, avancimit të Qëndrueshëm në Strategjinë Kombëtare për Zhvillim, bën të ditur agjencia e lajmeve Presheva Jonë.

Në këtë takim nuk ka munguar as shkëmbimi i pikëpamjeve mbi situatën politike dhe të sigurisë në Ballkanin Perendimor. Gjithashtu, Rama me krerët e lartë të OKB-së ka biseduar edhe për Kosovën, anëtarësimin e saj në UNESKO, si dhe në organizata të tjera ndërkombëtare.

Më shumë