Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Rama shpallet “Qytetar Nderi” në komunën Vaccarizzo Albanese në Kalabri

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama prej ditës së djeshme bashkë me bashkëshorten Linda Rama dhe djalin e vogël, Zaho ndodhen në Kalabri të Italisë.

Kryeministri është shpallur “Qytetar Nderi” i Vaccarizzo Albanese në Kalabri. Rama u shpreh se Vaccarizzo Albanese është historia e një pjese të lirisë së Shqipërisë.

“Kalabri – Faleminderit për nderimin, qytetar nderi i Vaccarizzo Albanese, aty ku kultura arbëreshe është një gur i çmuar i historisë dhe traditës”, shkruan Rama në postimin i tij.

“Dua t’iu falenderoj të gjithëve këtu në sallë. Pasi vizitova tokën e arbëreshëve, kjo do jetë një kartolinë e bukur për zonën. Iu falenderoj shumë”, tha ndër të tjera kryeministri Rama gjatë fjalës së tij.

Më shumë