Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Rama “Qytetar Nderi” në komunën Vaccarizzo Albanese në Kalabri

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është shpallur “Qytetar Nderi” i Vaccarizzo Albanese në Kalabri. Rama u shpreh se Vaccarizzo Albanese është historia e një pjese të lirisë së Shqipërisë.

“Kalabri – Faleminderit për nderimin, qytetar nderi i Vaccarizzo Albanese, aty ku kultura arbëreshe është një gur i çmuar i historisë dhe traditës”, shkruan Rama në postimin i tij.

“Dua t’iu falenderoj të gjithëve këtu në sallë. Pasi vizitova tokën e arbëreshëve, kjo do jetë një kartolinë e bukur për zonën. Iu falenderoj shumë”, tha ndër të tjera kryeministri Rama gjatë fjalës së tij.

Më shumë