Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Rama në Lazarat në qendrën e përpunimit të bimëve medicinale, punonjësit dhe banorët e “mbushin” me dhurata

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Lazarat, ku vizitoi qendrën e re të grumbullimit dhe përpunimit të bimëve medicinale.

Rama gjatë viztës ka parë ambinetet e kësaj qendre, ndërsa më pa është ulur me disa nga qytetarët e zonës dhe punonjësit e kësaj qendre.

Qytetarët dhe punonjësit kanë suprizuar Ramën, pasi i kanë dhënë disa dhurata të veçanta.

“Aty ku sapo ka nisur punën qendra e re e grumbullimit dhe përpunimit të bimëve medicinale, nën drejtimin e bashkisë, me përfshirjen e disa profesionistëve të rinj të zonës, si edhe krijimin e Shoqatës së Bashkuar Bujqësore, e cila aktualisht numëron 30 fermerë”, thotë Rama.

Më shumë