Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Rama mesazh besimtarëve bektashinj për Sulltan Nevruzin: Uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një urim për besimtarët bektashinj në ditën e Sulltan Nevruzit.

Rama ka postuar një foto, teksa u uron që pranëvera të çelë ne zemrat e cdo besimtari.

“MIRËMËNGJES  dhe në festën e Sulltan Nevruzit, uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja si vetë kuptimi i kësaj dite të bekuar” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë