Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

“Rama është fajtor për arrestimin e Thaçit”, Berisha për fjalimin e kryeministrit në KiE: Kudo udhëton si antishqiptar

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sot fjalimin e kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e Përgjithshme të Këshillit të Europës.

Kreu i PD e cilësoi si një qëndrim skandaloz, duke u shprehur se ishte një tregues se Rama është anti-shqiptar. Këto akuza Berisha i bëri gjatë një takimi ditën e sotme me banorët e Vaut të Dejës.

Berisha: Rama është shndërruar në Vasal për Vuçiçin. Nëse HashimThaçi u zbrit nga avioni, shkaku kryesor janë qëndrimet e Ramës dhe ankurazhi i tij vraponin për të bllokuar gjykatën.

Sot bëri skandalin në KIE dhe u ngrit përfaqësuesi i Rumanisë e i tha: Ke ngatërruar adresën, këtu nuk jemi në prokurori këtu. I tha se “open ballkan” nuk e pranon Kosova, këtë nuk e pranon Kosova që ti e promovon këtu.

Kudo që udhëton, ushëton si antishqiptar i mirëfilltë. Në po ecim drejt zgjedhjeve, këto kanë rëndësi për vendin. Vota juaj do të përcaktojë deputtin, kryetarinn  e  partisë. Në këto zgjedhje ne do të japim mundësi q të votojnë edhe simpazztizantët tanë. Të gjithë do të regjistrohen nga ju, seksioni i PD, jeni ju. Ne besoj te vota sepse vota është vulllnetii lirë. Do të bëjmë gjithçka për bashkimin e plotë të opozitës që të fitojmë zgjedhjet e ardhshme.

Lexo edhe: Rama “paralelizon” Ukrainën me Kosovën: Është njësoj si të arrestohet pas 10 vitesh Zelensky për trafik organesh! Çfarë thotë për sulmet kibernetike

Më shumë