Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Rama dhe Cakaj në Kosovë takim me Vjosa Osmanin, të vetmit që nuk kanë vënë maskë (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama sot ka qenë në Kosovë ku ka takuar disa zyrtarë, mes tyre edhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani, në ambientet e Kuvendit.

Pak më parë Rama ka publikuar një video nga takimi me Osmanin ku vihet re se të gjithë janë të paisur me maska, ndërsa kryeministri i shoqëruar nga ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, janë të vetmit që s’e kanë vendosur.

Në orën 17:00 Rama do të takojë edhe kryetarin e VV-së Albin Kurtin dhe në ora 18:50 do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Takimi i Ramës me liderët politikë të Kosovës vjen pas aktakuzave të Gjykatës Speciale ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, për krime lufte dhe tortura njerëzore.

Screenshot_9.jpgScreenshot_8.jpg

Më shumë