Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Rajon

U tha se ishte personi i katërt i vrarë, reagon Prokuroria Speciale e Kosovës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka konfirmuar gjetjen e trupit të pajetë të pjesëtarit të tretë terrorist që mori pjesë në sulmin ndaj Policisë së...

“Zgjohet” Lista Serbe dhe akuzon Kurtin: Pse s’mori pjesë EULEX-i në operacion?

Lista Serbe ka reaguar për herë të parë pas trazirave që kanë përfshirë veriun e Kosovës. Partia kryesore e serbëve i ka shprehur ngushëllime familjeve...

FOTOALBUM/ Mes dhimbjes dhe trishtimit, përcillet për në banesën e fundit “Heroi i Kosovës”

I është dhënë sot lamtumira e fundit efektivit Afrim Bunjaku, i cili u vra nga serbët të dielën në Banjskë të Zveçanit. Trupi i pajetë...

Një homoseksual në krye të Syriza, Stefanos Kasselakis drejton partinë më të madhe opozitare në Greqi

Stefanos Kasselakis, i cili u zgjodh në krye të Syriza, ka nxitur polemika të mëdha në Greqi. Tashmë 35-vjeçari greko-amerikan do të drejtojë partia...

Do të bënte ulje emergjente, serbët detyrojnë pilotin të mos zbresë në Prishtinë

Avioni i linjës “Eurowings” i cili ditën e djeshme ishte nisur nga Gjermania me drejtim Beogradin është detyruar që të ndryshojë drejtim. Mësohet se...

Vuçiç i qahet ambasadorit rus: Kosova po kryen spastrim etnik, me në krye Albin Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është takuar sot me ambasadorin rus Aleksandar Bocan-Harchenko. Në fokus të takimit mes tyre ka qenë konflikti në veri të...

Enver Robelli: Duhet kujdes maksimal tani që sulmi terrorist dështoi, Serbia do inskenojë incidente që shqiptarët të bien në kurth

Analisti dhe gazetari Enver Robelli, thotë se tashmë që sulmi terrorist serb në veri të Kosovës dështoi duhet kujdes maksimal sepse Beogradi do të...

Katër sulmuesit e vrarë në Kosovë, del emri i 31-vjeçarit që banonte në Zveçan

Stefan Nedelkoviç është një nga katër personat e vrarë në Banjskë të Zveçanit. Mediet serbe kanë raportuar se 31-vjeçari ka qenë pjesë e grupit...

Ministri Xhelal Sveçla: 6 serbë po mjekohen në Serbi, terroristët kishin harta të Kosovës, sulmi i mirëorganizuar!

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka bërë sot një bilanc të ngjarjes së ndodhur në Manastirin e Banjskës në veri të Kosovës, ku u...

SHBA në krah të Kosovës: Sulmet e dhunshme ndaj policisë të papranueshme!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar për herë të parë lidhur me ngjarjen në veri të Kosovës, ku kriminelët serbë vranë efektivin e...

Lajmet e fundit