Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Rajon

Kurti publikon sërish pamjet: Sulmet në veri gëzonin mbështetjen dhe planifikimin e plotë të Serbisë

Edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka publikuar pamje nga terroristët serb, ku shihen teksa stërviten pak ditë para sulmit në veri. Kurti me anë...

“Fushatë gënjeshtrash”, Vuçiç mohon grumbullimin ushtarak në kufi me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dalë kundër deklaratës së SHBA-së, e cila pretendoi se Serbia po grumbullon ushtrinë pranë kufirit me Kososën. Sipas...

19-vjeçarja shqiptare goditet me thikë në Selanik

Një 19-vjeçare nga Shqipëria është goditur me thikë në këmbë nga një burrë në Selanik, në një park në zonën e Sykes. Ngjarja ka ndodhur...

Grupi Wagner i përfshirë në sulmin në veri të Kosovës? Sveçla: Janë gjetur armë ruse

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka filur sërish për sulmin e një jave më par në very të Kosovës, ku ka konfirmuar disa prova...

Sulmi në Manastir, Sveçla: Kemi gjetur armë të tjera

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha kanë dalë sëbashku në një konferencë për mediet. Ata  kanë...

Sveçla prezanton pamjet nga dronët e sekuestruar: Serbia tentoi aneksimin e veriut, sulmuesit u trajnuan në bazat serbe

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha kanë dalë sëbashku në një konferencë për mediet.  Ata...

“Ndryshe nga 25 vitet e fundit”, Osmani paralajmëron: Serbia po përgatit ushtrinë të kryejë sulme në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka paralajmëruar për një tjetër sulm, pas atij në Manastirin e Banjskës ku humbi jetën efektivi Afrim Bunjaku. Në një...

PAMJE të REJA nga sulmi terrorist në Kosovë/ Momenti kur serbët arratisen dhe braktisin në mal shokun e plagosur

Pamje të reja kanë dalë nga ngjarja e ndodhur një javë më parë, gjatë orëve të para të mëngjesit të 24 shtatorit në Banjskë...

Sulmi në Banjskë, Vuçiç: Serbia nuk do të qetësohet derisa të dalë e vërteta

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha këtë të dielë se “brenda 24 orëve” do t'i prezantohen publikut provat dhe deklaratat e dëshmitarëve okularë që...

NATO miraton dërgimin e forcave shtesë në Kosovë

Jens Stoltenberg ka njoftuar se NATO ka miratuar forca shtesë paqeruajtëse në Kosovë pas trazirave përgjatë kufirit Kosovë-Serbi. “U bëjmë thirrje të gjitha palëve që...

Lajmet e fundit