Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Publikohen pamjet e frikshme nga sulmi i tifozëve në Rusi (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Një taksi është futur mes turmës në Moskë, dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur 7 persona.

Ngjarja ndodhi disa orë më parë, në “Sheshin e Kuq”. Sipas mediave vendase, shoferi i taksisë është një 28-vjeçar, nga Kirigistani, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur. Shoferi është arrestuar menjëherë, ndërkohë dyshohet se mund të jetë një sulm terrorist, pasi ngjarja ndodhi një ditë pas kërcënime të ISIS, se do të bëjë masakër për Botërorin në Rusi.

Mësohet se disa prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa pamjet e publikuara tregojnë për një sulm të fuqishëm. Dyshohet se shoferi ka qenë në gjendje të dehur, ndërsa autoritet ruse janë në gadishmëri të plotë.

 

Më shumë