Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Presidentja e Hungarisë vizitë dy ditore në Shqipëri, takim me Begajn

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Hungarisë, Katalin Novák do të vizitojë Shqipërinë më datat 1 dhe 2 qershor.

bëhet me dije se ajo do të vijë për një vizitë zyrtare në Shqipëri me ftesë të presidentit Bajram Begaj. Begaj dhe Novak do të diskutojnë për zhvillimin e marrëdhënieve politike dhe ekonomike midis dy vendeve.

Gjithashtu liderët do të flasin për zhvillimet e reja gjeopolitike të cilat janë ndikuar nga lufta në Ukrianë, që ka nisur 1 vit më parë.

Begaj dhe Novak do të zhvillojnë një takim së bashku rreth orës 10.00 më 1 qershor (e enjte), ndërsa më pas do të kenë dhe një konferencë për shtyp.

Më shumë