Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

“Pranë Lasgushit edhe Migjeni”, Rama nxjerr pamjet nga Rinasi: Përpara Vitit të Ri nis fluturimin edhe Naimi

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga aeroporti i Rinasit. Në foto shihet avioni i ‘Air Albania’ i cili ka marrë emrin “Migjeni”.

Më herët kreu i qeverisë ka lajmëruar se “Migjeni” do të bëjë fluturimin e parë nesër dhe do ketë si destinacion Italinë.

Ndërkaq, Rama bën me dije se një tjetër avion, i cili do të marrë emrin Naimi, nis fluturimet së shpejti.

“Ka lezet

Pranë Lasgushit ka mbërritur edhe Migjeni, gati për fluturimet e Italisë nga Rinasi, ku përpara Vitit të Ri do të ulet dhe Naimi, për destinacionet e tjera europiane”, shkruan Rama.

Ndërkohë, Air Albania i ka nisur fluturimet pak muaj më parë. Avioni i emëruar si ‘Lasgushi’ bën linjën e Stambollit.

ramaaaa.jpg

Më shumë