Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Politikë

Kodheli kopjon Ramën: Paçi faqen e zezë, Strazimiri: E gjete Shqipërinë në NATO, mos e nxirr

Në Kuvend kanë replikuar sot me njëri-tjetrin, Mimi Kodheli me Gent Strazimirin. Duke kopjuar shprehjen e Ramës për opozitën ‘’Paçi faqen e zezë’’, Kodheli...

Zhiti-Nishanit: Vatikani s’ka gjë me mua

Pasi presidenti Bujar Nishani ka thënë se nuk do e dekretojë Zhitin si ambasador në Vatikan, për shkak se Zhiti ka përdorur fjalën  ‘’inkuizicion’’,...

BSH/ Qeveria propozon Denada Priftin për anëtare të Këshillit Mbikëqyrës

Qeveria e Shqipërisë ka marrë sot vendimin për t’i propozuar Kuvendit emrin e Denada Priftit për anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë....

Naço: Kryeprokurori të zgjidhet me 84 vota

Sipas në analize të Ministrit të Drejtësisë, Prokuroria e Përgjithshme është e centralizuar dhe roli i Këshillit është thjeshtë formal. Për këtë...

Duma: Qeveria është është zhytur në tendera korruptiv

Koordinatroja për Mediat e PD-së, Grida Duma ka deklarua sot se drejtuesit dhe qeveritarët janë zhytur në tendera korruptiv. Duma ka...

Shpërthimet/ Berisha: Janë sulme ndaj shtetit dhe qeverisë

Tritolet e djeshme, sulme ndaj shtetit, por shtetit te kapur. Kështu i ka konsideruar ish-kryeministri Sali Berisha tre shpërthimet që tronditën Tiranën ditën e...

Berisha takon Veselin , brengë për eksodin kosovar

Ish-kryeministri Berisha ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli dhe nënkryetarët Xhavit Halili dhe z. Glauk Konjufca të shoqëruar...

Basha-Veseli: Emigrimi, jo zgjidhje për qytetarët tanë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka paritur sot në një takim kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga tre nënkryetarët  Xhavit...

Decentralizimi/ Basha: Kompetencat? Prit gomar të mbijë bar

Në tryezën për autonominë vendore, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj kryeministrit rama dhe kryetarit të Kuvendit Meta për hartën e...

Rama përgjigje Blushit: Nuk ka reforma pa masa

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer sot një përgjigje analizës së Ben Blushit, në lidhje me menaxhimin e përmbytjeve dhe reformave bërë nga ai....

Lajmet e fundit