Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Politikë

Rama i përgjigjet kritikave pas deklaratave për Kosovën: Keqardhje për ata që deformojnë qëndrimet e mia

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave që kanë shpërthyer pas deklaratës së bërë një ditë më parë, ku hodhi idenë që KFOR-i të...

Basha takim me gratë në Lezhë: Sakrifikojnë për mirëqënien e familjes, mbështetja për to do jetë prioriteti ynë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me gratë lezhjane, duke iu shprehur mirënjohjen dhe mbështetjen e tij. Përmes një postimi...

Takim mes diplomatësh, Wisner uron Hasanin për detyrën si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë

I ngarkuari me Punë i i SHBA në Tiranë, David Wisner ka uruar  Igli Hasani për detyrën e re si Ministër i Jashtëm. Ambasada e...

Dosja Gërdeci/ Shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin Fatmir Mediun

Është shtyrë për në 3 Tetor seanca për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu lidhur me çështjen e Gërdecit. Shkak për këtë gjë është bërë kërkesa...

Rrugëtimi i Shqipërisë drejt BE-së, Rama e pranon në Berlin: Jam ndjerë i traumatizuar, e vështirë të…

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm në njërin prej bashkëbisedimeve në forumin e ri ndërkombëtar “ Berlin Global Dialogue”. Gjatë fjalës së tij kryeministri...

Berisha bën deklaratën e fortë: Erion Veliaj po ndikon te dënimi i Alqi Bllakos, e kanë çliruar nga akuza e korrupsionit

Ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë për media ka bërë një deklaratë të fortë, duke thënë se Alqi Bllako i është hequr akuza e...

Sali Berisha nuk pranon humbjen në Kukës: Atje votat u blenë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë për rezultatin e zgjedhjeve të pjesshme në Kukës. Ai sigurisht nuk e ka pranuar rezultatin...

Opozita kërkon tre Komisione Hetimore, debate të forta në Konferencën e Kryetarëve

Ashtu si dhe ishte parashikuar ditën e sotme në Kryesinë e Kuvendit ka nisur mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Gjatë kësaj mbledhje do të...

Analisti e thotë live: Arben Ahmetaj ka fituar azil në Zvicër!

Analisti Arjan Curri ka bërë një deklaratë të bujshme mbrëmjen e sotme në emisionin "Top Story", kur ka thënë se ish-ministri socialist Arben Ahmetaj...

“Asociacioni ka vdekur për ne,” Gërvalla: Pas të dielës asgjë s’është njësoj me Serbinë

Zv.kryeministrja e Kosovës, njëherësh edhe Ministrja e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla, i ka mbyllur përfundimisht “derën” Serbisë, teksa tha se Asociacioni me ta...

Lajmet e fundit