Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Politikë

Basha takim me sipërmarrës në Tiranë: Folëm për gjendjen ekonomike, rritja e çmimeve ka vështirësuar jetën e qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me qytetarë dhe sipërmarrës të zonës pranës shkollës "Bajram Curri" në Tiranë. Gjatë takimit me ta,...

Thirrja e Berishës: Të ndalen ndërhyrjet brutale të Ramës në punët e brendshme të Kosovës!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, ai i ka bërë thirrje kryeministrit...

Fredi Beleri kërkesë nga qelia: Më lejoni të betohem si kryebashkiak i Himarës!

Fredi Beleri i është drejtuar me një kërkesë përmes avokatëve, Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për t’u lejuar që të kryejë betimin si...

Ditmir Bushati i ashpër me politikën e Shqipërisë: Serbinë duhet ta shohim me sytë e Kosovës!

Ditmir Bushati, ish-ministër i jashtëm i Shqipërisë në një intervistë në TVSH është treguar kritik sa i përket qëndrimeve të Shqipërisë me Kosovën në...

Rama thirrje Kurtit dhe Vuçiçit: Veproni me përgjegjësi dhe maturi! Shqipëria, e përkushtuar për sigurinë e Kosovës

Kryeministri Edi Rama njofton se Shqipëria i bashkohet thirrjes së Qeverisë së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm të situatës në kufirin mes Kosovës dhe...

Ditmir Bushati: Shqipërisë nuk i takon t’i shkelë syrin Serbisë, s’do të jemi dot miq as pas 100 vitesh

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati komentoi ngjarjet e fundit tëzhvilluar në veriun e Kosovës. Në një intervistë për emisionin “Pa censurë” në RTSH, Bushati tha...

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 14 majit, deputeti i PD: Rama i ka kthyer zgjedhjet 20 vite prapa

Deputeti i PD, Oerd Bylkbashi ka thënë se raporti i ODIHR për zgjedhjet e 14 majit është një ndër raportet “më të zeza” në...

Rritjen e pensioneve me 8.6%, ironia e Dash Sulës: Lëmoshë! As edhe një kafe nuk mund ta pinë

Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave u miratua vendimi për indeksimin e të gjitha kategorive të pensioneve në masën 8.6%. Kështu, të gjitha...

Rama pret në Kryeministri Princin e Kurorës së Emirateve Arabe: Folëm për ecurinë e projekteve të përbashkëta

Kryeministri Edi Rama ka pritur në ambeentet e Kryeministrisë, Princin e Kurorës e Kurorës së Emirateve të Bashkuara, Sheikh Khaled bin Mohamed Al Nahyan. Rama...

Zbardhet rezoluta e propozuar nga Bardhi: Kuvendi ynë të mbështesë Kosovën dhe institucionet e saj

Kryetari i grupit parlamentar të Partis Demokratike, Gazment Bardhi ka dorëzuar zyrtarisht në Kuvend kërkesën për zhvillimin e një debati në mbi zhvillimet në...

Lajmet e fundit