Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Deklarata

“KFOR-i të marrë kontrollin në veri”, ish-Ministrja e Jashtme e Kosovës reagon pas deklaratës së Edi Ramës: Kjo është çmenduri

Meliza Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së Edi Ramës, i cili u shpreh se KFOR duhet të marrë kontrollin e veriut në Kosovë. Ajo...

Këshilli i Bardhit anuloi zgjedhjet për kryetar të PD, Sefa: I urojmë sukses partisë së parë digjitale në Shqipëri

Mesa duket Partia Demokratike, tashmë e ndarë në disa pjesë nuk i ka mbyllur punët me gjykatën. Tashmë lufta e ftohtë është pozicionuar mes...

Zotimi i Berishës në Tropojë: Do të ndërtojmë autostradën panoramike në Alpet shqiptare

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, për Bashkinë Tropojë, Besnik Dushaj. Në fjalën e tij ai akuzoi kryeministrin Edi Rama...

Akademia e Shkencave “përgënjeshtron” Artan Fugën: Sot nuk do të kandidonte dot nëse do të pranohej platforma e tij

Kryesia e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë ka reaguar ndaj anëtarit të Asamblesë së saj, tashmë kandidat për kryetar të Akademisë, Artan Fuga. Kryesia thotë...

Shehajt, dhuron dy respiratorë për të sëmurët me Covid-19 në Sanatorium

Sipërmarrësi dhe politikani Agron Shehaj bëri me dije se do dhurojë 2 respitatorë për spitalin e Sanatoriumit ne Tiranë, i cili po përballet me...

Marrëveshja ‘e papritur’ PS-PD, Agron Duka: Erdhi nga jashtë, do ketë zgjedhje të parakohshme

Kreu i PAA Agron Duka shprehet se marrëveshja “e papritur” mes PS dhe PD për Reformën Zgjedhore ka ardhur nga jashtë Shqipërisë, nga Bundestagu...

Rrëfimi rrënqethës i vajzës së ish efektivit që vdiq në krye të detyrës: Burri më rrihte kur isha shtatzënë, më tërhiqte zvarrë

Ana është nënë e tre fëmijëve, një nga shumë gratë që dhunohen në Shqipëri, por ka thyer heshtjen dhe ka treguar dhunën që bashkëshorti...

Artikull test

Artikull test

Lajmet e fundit