Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Politikë

“Mbështesim luftën kundër krimit”, Basha: Përpjekjet e krimit për të shënjestruar SPAK, do dështojnë

Kreu i PD, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale shpreh mbështetjen ndaj SPAK dhe luftës së saj ndaj kundër krimit...

Kërcënimi me jetë i zyrtarëve të Drejtësisë, Gjonaj: Prokurorët e SPAK kanë nevojë për mbështetje, sistemi i ri i drejtësisë është përgjigja e duhur...

Ish-ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lajmeve, ku u tha se banda e Laert Haxhiut kishte në “shënjestër” për të eleminuar disa...

Rezultati historik i 14-vjeçares në shah, Edi Rama mesazh urimi për kampionen shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka uruar për fitoren Kler Çakun, e cila u shpall kampione Europe në shan, në Kampionatin e Rapidit në Slloveni. “URIME KAMPIONE...

Sulmet terroriste në Ankara, Nikolla: Solidaritet me popullin turk dhe Asamblenë e Madhe Kombëtare të Turqisë

Kryetarja e Parlamentit, Lindita Nikolla ka dënuar ashpër sulmin terrorist në Ankara këtë të diele, ku mbetën të plagosur disa efektivë të policisë. Përmes një...

Begaj dhe Hasani ndajnë shqetësimin për sulmet terroriste në Ankara: Qëndrojmë me Turqinë!

Presidenti Bajram Begaj ka ndarë shqetësimin e madh për aktin terrorist në ambjentet e Parlamentit turk në Ankara këtë të diele ku u plagosën...

Sulmi terrorist në Turqi, reagon Rama: Akt i neveritshëm frikacak që Shqipëria e dënon ashpër

Kryeministir Edi Rama ka reaguar menjëherë pas sulmit terrorist të ndodhur mëngjesin e sotëm në zemër të Turqisë.  Përmes një postimi në platformën X...

Tetori rozë, ministrja e Shëndetësisë thirrje grave dhe vajzave: Përfitoni nga programi i mamografisë falas në të gjithë vendin

Në nisje të muajit të ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu u është drejtuar me një videomesazh...

Zonja e Parë për “Tetorin Rozë”: Moment për reflektim, bashkë edhe në këtë sfidë të jetës

Bashkëshortja e Presidentit Bajram Begaj, Armanda Begaj, i bashkohet  "Tetorit Rozë" , në ndihmë të grave dhe vajzave të cilat vuajnë nga kanceri i...

Shqipëria përmbyll Presidencën e dytë në OKB, Hasani: Krenarë që kemi drejtuar KS në një periudhë kaq kritike

Shqipëria ka përmbyllur ditën e sotme presidencën e dytë dhe të fundit të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Me anë të një postimi...

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 14 majit, ISP: Dokumenti më i rëndësishëm i vlerësimit në procesin zgjedhor

Instituti i Studimeve Politike (ISP) mirëpret raportin final të misionit të ODIHR/OSBE mbi zgjedhjet vendore të datës 14 maj 2023. Ky raport përbën dokumentin më...

Lajmet e fundit