Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Policia e Torinos: 1 ton drogë për një vit, trafiku drejtohet nga shqiptarët

Lajme të ngjashëm

Agjentët e antidrogës në Torino kanë sekuestruar 1 ton marijuanë nga Janari deri më sot.

Kjo sasi është  e paprecedentë dhe nuk ka ndodhur më parë në historinë e qytetit, shkruan “Ansa”. Së fundmi nga operacionet e policisë u arrestuan dy shqiptarë, 25 dhe 30 vjeç si dhe një italian, 61 vjeç.

Policia është në kërkim të grupit të këtij trafiku të drogës, që drejtohet nga shqiptarë. Vlera e drogës së kapur deri më tani kap shifrat e një milion e gjysmë Droga shpërndahej kryesisht në lagjet Barriera Milano dhe San Salvario të Torinos.

Hetuesit theksojnë se derivatet e kanabisit të kapur janë pesë herë më të larta se ato të viteve 80. 

Më shumë