Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

“Po japin godinën e PD për kulla”, Bardhi i përgjigjet Berishës: Asnjë mashtrim për selinë s’mbulon dot dhunën në 8 Janar dhe kryqin e zi nga SHBA

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike i cilësuar gënjeshtra deklaratat e bëranga ish-kryeministri Sali Berisha se në oborrin e PD-së do të ngrihen kulla dhe hotele.

Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi ka deklaruar se asnjë mashtrim i ish-kryeministrit Sali Berisha, nuk mund të mbulojë dot dhunën e ushtruar më 8 Janar dhe shpalljen non-grata nga SHBA.

“Qesha pa fund me mashtrimin e sotëm të Sali Berisha. Na akuzon ne se po japim godinën e PD për ndërtim!!! Turp e faqja e zezë, deri ku shkon ligësia, mashtrimi dhe sajesat e një njëriu që ka humbur arsyen.

Asnjë mashtrim i Sali Berishës nuk zhbën dot dy të vërteta: dhunën e një organizate kriminale ndaj PD në 8 Janar, dhe konfirmimin e sotëm për vendosmërinë e SHBA për të bashkëpunuar me PD për të ardhmen e Shqipërisë dhe kryqi i madh i zi që i kanë vënë Sali Berishës prej kohësh.

Nga 18 Dhjetori ku demokratët lanë pas të shkuarën dhe zgjodhen të ardhmen, Partia Demokratike ka vetëm një mision: mbrojtjen e interesit publik dhe rikthimin në pushtet të PD, si e vetmja shpresë për të ardhmen e Shqipërisë”, është shprehur Gazment Bardhi.

Më shumë