Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Plagoset rëndë gazetari britanik gjatë bombardimeve në Ukrainë

Lajme të ngjashëm

Një ditë pas vrasjes së gazetarit amerikan, ka mbetur i plagosur rëndë një gazetar britanik i cili po raportonte për luftën në  Ukrainë dhe 9 persona të tjerë.

Gazetari punonte për “Fox News” dhe në momentin e bombardimeve mbi kullën televizive në veri të Ukrainës, mori plagë të rëndë e  aktualisht ndodhet në terapi intensive, raporton BBC.

Lajmi u bë me dije nga prokurorja ukrainase Irina Venediktova. Kujtojmë se një ditë më parë humbi jetën gjatë sulmeve ruse gazetari amerikan i “New York Times”, Brent Renaud.   

Më shumë