Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Pfizer pritet të kërkojë miratimin e vaksinës anti-Covid tek fëmijët e moshës 6 muaj deri në 5 vjeç

Lajme të ngjashëm

Pfizer dhe BioNTech  pritet që të aplikojë për aprovimin e Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Drogave, për përdorimin e vaksinës së tyre tek fëmijët 6 muajsh deri në 5 vjeç.

Ky lajm është bërë me dije nga vetë kryetari i financave të kompanisë Frank D’Amelio. Sipasm ediave të huaja mësohet se Pfizer më herët ka lajmëruar kërkesën e aprovimit të vaksinimit tek fëmijët e moshave nga 5 deri në 11 vjeç.

Kërkesa për miratimin e vaksinimit të grupit tjetër, nga 6 muaj deri në 5 vjeç, do të bëhet menjëherë pas aplikimit për grupimin e parë.

Më shumë