Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Petrit Vasili i kujton Ramës deklaratën e 4 viteve më parë: “Mes dallgëve të BE, Shqipëria mori datën për hyrjen në portin e Europës”

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, thumbon kryeministrin Edi Rama pas Samitit të sotëm të Bashkimit Europian, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk morën një datë për hapjen e negociatave, pas vetos bullgare për Shkupin.

Vasili ndan deklaratën e Ramës, të 4 viteve më parë, kur ky i fundit shkruante se më 26 qershor 2018 Shqipëria dhe Maqedonia kishin marrë datën për hyrjen “në portin e Europës”.

“Miu i vogel inferior i skërmitet Europes! Ja cfare shkruante ne 26 qershor 2018 ky Edi Rama, qe genjeu dynjane sikur medemek negociatat u hapen.

Ndersa sot pas 4 vjetesh kur negociatat nuk hapen po na thote, qe Europa qenka ne hall dhe se ky punet i paska fjolle me Vuçicin ne krah. Hajde miu vogel inferior i kapur per bishti hajde”, shkruan ai.

Më shumë