Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Peticioni për të mos lejuar Jeff Bezos të kthehet në Tokë arrin 45 mijë firma

Lajme të ngjashëm

Pak ditë më parë u bë e ditur se personi më i pasur, Jeff Bezos do të udhëtojë në hapësire. Gjithashtu u tha se njerëzit kanë hapur një peticion  që ai mos të kthehet më në tokë.

Peticioni është online dhe deri ditën e djeshme janë mbledhur plot 45 mijë firma, persona të cilët nuk e duan Bezos në Tokë.

Ky peticion është hapur me argumentin se Bezos nuk është një njeri i mirë dhe nisur nga kjo, i vetmi shans para se të instalohen mikroçipet 5G është që Bezos të mos kthehet më në tokë.

Ndonëse peticioni është i tejmbushur me teori konspirative, njerëzit vazhdojnë të jenë të mendimit se Bezos duhet të lihet në hapësirë.

Jeff Bezos do të fluturojë në hapësirë më 20 Korrik së bashku me vëllain e tij.

Më shumë