Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Për herë të parë në historinë e parlamentit të Italisë, deputetja ushqen me gji foshnjë në sallë (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Deputeja italiane, Gilda Sportiello ka ushqyer më gji djalin e saj vetëm 2 muajsh në parlament.

Kjo ndodh për herë të parë në historinë e parlamentit të Italisë. Deputetja e “Lëvizjes 5 Yjet” u fut në sallë me foshnjën e saj dy muajsh në krah dhe zuri vend në pjesën e sipërme të dhomës, së deputetëve.

Ajo mori pjesë në votimin përfundimtar të dekretligjit për administratën publike dhe më pas i dha gji foshnjës së saj, gjest i cili u prit me duartrokitje unanime nga kolegët e saj,  ku disa prej tyre shkuan e takuan, duke  e uruar për djalin.

“Sot është një ditë shumë e rëndësishme. Për herë të parë në Itali, një deputete merr pjesë në punën e Dhomës nën shoqërinë e vogëlushit të saj disa muajsh.

Djali i Gilda Sportiellos sonë do të jetë fëmija i parë që do të ushqehet me gji në dhomë ”,  shkruajnë në rrjete sociale disa nga deputetët e Lëvizjes 5 Yjet.

Më shumë