Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Patatet e skuqura bëhen virale në Tik Tok, njerëzit hutohen nga shija e tyre

Lajme të ngjashëm

Kilometra të tëra kanë udhëtuar disa njerëz për të vizituar dyqanin e çipave në Coventry, i cili është bërë një sensacion interneti brenda natës.

Ata janë hutuar nga shija e patateve të dyqanit Binley Mega Chippy  dhe kanë shkuar për ta provuar këtë ushqim. Binley Road ka qenë një ndalesë e njohur që nga hapja në vitin 2004, por stafi mbeti i hutuar kur pa radhë të mëdha jashtë dyerve javën e kaluar.

BBC thotë se kjo ishte e gjitha për shkak të përfshirjes së restorantit në një video rreth ushqimeve të gatshme që u bë virale në TIK TOK. Që atëherë, ka pasur mijëra shikime, fansat kanë ndarë dashurinë e tyre për chippy-in në mediat sociale, gjë që e ka rritur atë edhe më tej.

Më shumë