Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Pas Tropojës dhe Shkodrës, ambasadorja Kim ndalet në Skrapar për turin e saj të lamtumirës

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka vizituar sot Skraparin dhe Libohovën, në kuadër të turit të lamtumirës teksa pritet të largohet nga detyra e saj në Shqipëri.

Ambasada amerikane njofton se Kim është ndalur në Kanionet e Osumit si dhe është takuar me qytetarët në të dyja rajonet.

Më herët Kim vizitoi Tropojën dhe Shkodrën. Diplomatja amerikane pritet të zëvendësohet nga kolegu i saj David J. Kostelancik.

“Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka vizituar dje bashkitë Skrapar dhe Libohovë për t’i dhënë lamtumirën qytetarëve.

Gjatë udhëtimit, ajo u ndal për të admiruar pamjet mahnitëse të Kanionit të Osumit dhe Kalasë së Libohovës. Ajo vizitoi gjithashtu Muzeun Etnografik dhe Luftëtar në Corovodë dhe u takua me banorët vendas në të dy rajonet”, njofton Ambasada e SHBA në Tiranë.

Më shumë