Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Pas thirrjes për arrestimin e myftiut, Ngjela “godet” sërish: O je 100% shqiptar o s’je fare

Lajme të ngjashëm

Një debat mes avokatit Spartak Ngjela dhe myftiut të Tiranës Ylli Gurra, ka ngjallur reagime të shumta në rrjet.

Debati ka vijuar si pasojë e mbulimit të “Skënderbeut” në shesh ditën e faljes së Namazit me rastin e festës së Kurban Bajramit, këto zhvillime e kanë çuar avokatin të bëjë thirrje për arrestimin e Gurrës.

Myftiu Gurra i është përgjigjur Ngjelës me një reagim për panorama ku thotë se deklaratat me të cilat Ngjela i referohet nuk kanë të bëjnë aspak me të.

Mirëpo Ngjela ka reaguar sërish lidhur me patriotizmin dhe mbulesën e “Skënderbeut” duke ironizuar në këtë mënyrë: “Vija e kombit nuk lejon asnjë gjysëm apo çerek fanatizmi siç është rasti me fanatikët fetarë dhe klerikët e ndryshëm shqipfolës. Në çështjen kombëtare o je 100% shqiptar o s’je fare”, shkruhet në foton e Ngjelës.

Më shumë