Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Pas sherrit me gruan, burri vret veten në oborrin e shtëpisë

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fashatin Kryekuq të Divjakës, aty ku një 70 vjeçar ka vrarë veten pasi plagosi më parë bashkëshorten e tij.

Nga hetimet e para të policisë ka rezultuar se pas një konflikti verbal për motive të dobëta  me bashkëshorten e tij, shtetasen R.E, 62 vjeçe, 70 vjeçari e ka goditur bashkëshorten me bel( mjet bujqësorë) në kokë duke i shkaktuar plagë të rënda.

62 vjeçarja u dërgua për ndihmë mjeksore në Spitalin Rajonal Lushnje, ku është nën kujdesin e mjekëve. Pasi shtetësja R.E është dërguar në spital, i moshuari, ka vrarë veten në oborrin e shtepisë me armën e tij të gjahut.

Materialet për hetime të mëtejshme dhe për vlerësim do i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnje.

Më shumë