Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Paralajmëron Pandeli Majko: Konflikti shqiptaro-serb vetëm një hap larg

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Socialistë, Pandeli Majko ka reaguar për tensionet në Veri të Kosvës duke thënë se një konflikt i mundshëm mes shqiptarve dhe serbëve është shumë afër.

Përmes një postimi në Facebook, Majko ka paralajmëruar për një konflikt shqiptaro-serb duke thënë se është vetëm një hap larg dhe sipas tij, shërbimet ruse po punojnë nën alibinë e krijuar.

“Konflikti shqiptaro-serb është një hap larg!  Shërbimet ruse po punojnë nën “alibinë” e krijuar!

Këmbëngulja për të bërë gjënë e duhur, në politikë, bëhet shpesh justifikim për rezultatin e gabuar”, shkroi Pandeli Majko

Më shumë