Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Panik në Vlorë, përfshihet nga flakët urbani plot me pasagjerë, qytetarët dhe shoferi…

Lajme të ngjashëm

Autobusi i udhëtarëve të linjës brenda qytetit të Vlorës është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shkollës “Halim Xhelo.”

Shkak i rënies së zjarrit, dyshohet të jetë bërë një shkëndinjë në motor. Në momentin e zjarrit autobusi ishte plot me njerëz, por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar.

Drejtuesi i autobusit ka nxjerrë me shpejtësi të gjithë pasagjerët, ndërkohë si pasojë e flakëve janë shkaktuar dëme të shumta materiale. Në venndngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë