Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Panik në Francë, siriani sulmon me thikë 6 fëmijë në një park lojërash

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Francë, ku gjashtë fëmijë dhe një i rritur janë plagosur në një sulm me thikë në një park pranë liqenit Annecy, në juglindje të Francës. Tre prej fëmijëve dhe i rrituri janë në gjendje kritike për jetën.

Sipas autoriteteve dyshohet se autor i ngjarjes ëshët një azilkërkues sirian. Ministri i Brendshëm Gerard Darmanin konfirmoi se autori ishte arrestuar nga policia.

Deputeti rajonal Antoine Armand e përshkroi sulmin të tmerrshëm dhe tha se autoritetet po hetonin. Ndërkohë kryeministrja franceze, Elisabeth Borne, është nisur për në vendngjarje.

Më shumë