Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

“Pa të s’do ishim kaq të buzëqeshur sot”, Rama lavde për punën e Mirela Kumbaro në Gjirokastër, ministrja emocionohet

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Gjirokastër për turin e falenderimeve pas zgjedhjeve të 14 majit.

Rama në përfundim të fjalës së tij ka falenderuar drejtuesen politike në Gjirokastër, njëkohësisht ministre e Turizmit, Mirela Kumbaro për punën e bërë.

Kumbaro u shfaq e emocionuar me lot më sy, teksa përshëndeti të pranishmit.

“Dua të bëj në fund një falenderim shumë të veçantë të merituar plotësisht pas një konflikt interesi sepse jam i bindur se pa personin që do falenderoj sot nuk do ishim kaq të buzëqeshur dhe besoj se të gjithë ju jeni dakord me mua sepse është një nga ato raste kur një udhëheqës krijon konsensus popullor Mirelën. Faleminderit Mirela” tha kryeministri ndër të tjera.

Më shumë