Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Pa Stres

Vrasje në Shkodër dhe plagosje në Korçë, reagon Salianji: Banditët s’kanë frikë nga shteti, zgjedhin t’i lajnë hesapet kur të duan

Një 19 vjeçar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të diele në Shkodër, ndërsa pothuajse në të njëjtën kohë një 53 vjeçar...

Politika që “vrau” nxënësit

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Në pesë vitet e fundit, është ulur me 58.128 numri i nxënësve të regjistruar në arsimin parauniversitar, sipas INSTAT,...

Last Resort – Fillimi i fundit

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Ngjarja e bujshme e javës së shkoi, shkatërrimi i dhunshëm i një pjese të një resorti të famshëm turistik...

ARMIKU I JASHTËM APO I BRENDSHMI?!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Sikur të mos na mjaftonin hallet “e brendshme”, na u shtuan edhe ato “të jashtmet”. Siç ndodh në raste...

Çfarë po na e vret të ardhmen?

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Problemet e ‘sotme’, vijnë kryesisht nga gabimet e ‘djeshme’, që do të thote se nga gabimet që po bëjmë sot, do...

SPIUN SI DEKORATË!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Tentativa për të damkosur si bashkëpunëtor të sigurimit të shtetit ish-presidentin I.M., duket të jetë preludi i një lufte...

Luani, pantera, tigri me dhëmbë dhe tigri pa dhëmbë!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Asnjëherë muaji Korrik nuk ka qenë kaq i pasur me ngjarje politike! Në këtë korrik u hapën (më në fund)...

A jemi bërë për të ikur natën?

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Lajmet e fundjavës: Ekzekutohen nga një makinë në lëvizje 3 persona në rrugën Tiranë – Fushë Krujë! Lidh anëtarët e familjes...

Kush ka frikë nga ‘Sri Lanka’?

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Ditët e fundit, lajmet më interesante nga Bota, kanë ardhur nga Sri Lanka. Ky vend ishullor i Azisë Jugore,...

Java e nxehtë e protestës!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Qytetarët e kanë humbur besimin tek politika. Në fakt e kanë humbur me kohë, por për arsye “pragmatike” janë...

Lajmet e fundit