Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Orikumi pa drita, OSHE mbledh lekët me gjenerator

Lajme të ngjashëm

Sot Orikumi është zgjuar pa drita. Siç raportohet në mediat vendore të qytetit të Vlorës në Orikum dhe gjithë rrethinat nuk ka pasur drita që prej mbrëmjes së djeshme. Situata vazhdon e njëjtë edhe ditën e sotme, në orët e para të mëngjesit.

Qytetarët ankohen për kohën e keqe e me shi dhe mungesën e energjisë elektrike, por askush nuk jep sqarime se çfarë ka ndodhur në këtë zonë apo kur do të kthehet energjia elektrike.

Ndërkaq, të njëjtin problem kanë edhe sportelet e kujdesit të klientit të OSHE në këtë qytet. Janë duke punuar me kapacitet të plotë, për të mbledhur faturat e papaguara të energjisë. Një proces që e kryejnë me gjenerator. 

Më shumë