Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

‘Ora e fitores po afron’, Berisha për protestën nesër

Lajme të ngjashëm

“Nesër ditë e madhe”, kështu e cilëson Sali Berisha protestën e nesërme që do të organizohet nga opozita e bashkuar përpara Parlamentit.

Ish kryeministri shkruan se Ora e protestses, “ora e fitores po afron”, teksa i bën thirrje të gjithëve të marrin pjesë “Nesër në ora 09:30 të gjithë në protestë para parlamentit”.

Opozita proteston nesër kundër zgjedhjes së kryeprokurorit të ri me mandat dy vjeçar, që sipas saj do zgjidhet për të mbyllur dosjet e drogës, korrupsionit dhe mafies qeveritare.

Më shumë