Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

OBSH: Ja kur do të mbërrijnë vaksinat e para të Covid në Kosovë

Lajme të ngjashëm

OBSH ka deklaruar se vaksinat e para do të mbërrijnë në Kosovë në qershor të vitit të ardhshëm duke shtuar se kështu do të mund të mbrohen.

“Prognoza më optimiste është që vaksinat e para do të vijnë në Kosovë në qershor të vitit të ardhshëm, kështu që deri atëherë ne duhet të mbrohemi”, tha Sergy Koryak, përfaqësues i OBSH.

Në 24 orët e fundit humbën jetën 6 pacientë, ndërsa u diagnostikuan 141 raste të reja, duke e çuar numrin total të të prekurve në rreth 13 mijë dhe bilanci i viktimave në 498.

Më shumë