Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Nuk respektojnë vijat e bardha, droni “kap mat” shoferët te Komuna e Parisit

Lajme të ngjashëm

Fushata e Policisë Rrugore të Tiranës për ndërgjegjësimin e shoferëve për të respektuar vijat e bardha, është zhvendosur dje dhe në zonën e Komunës së Parisit, në një prej nyjeve më të rëndësishme të qarkullimit në këtë zonë.

Drejtuesit e mjeteve që shfaqen në këtë video, në vendin e njohur si “rrethrrotullimi Komunës” nuk respektojnë përparësinë e këmbësorëve në vizat e bardha, shkelje e cila ndëshkohet me masë administrative sipas nenit 189 të Kodit Rrugor.

Më shumë