Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Nuk po i regjistrojnë në zgjedhje, Berisha bën lëvizjen e radhës, ankimon vendimin e KAS në Kolegjin Zgjedhor

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS. Partia Demokratike e përfaqësuar prej tij i kërkon KQZ të çregjistrojë subjektin “Partia Demokratike” e regjistruar me nënkryetarin Enkelejd Alibeaj, në cilësinë e kryetarit të komanduar.

Gjithashtu, ai kërkon regjistrimin e PD-së të përfaqësuar nga ai si subjekt zgjedhor në zgjedhjet e 14 majit dhe rregullimin e pasojave duke detyruar Komisionerin Shteëror të Zgjedhjeve të përfshijë PD-në e Berishës në Koalicionin e regjistruar në KQZ.

Kujtojmë se KAS vendosi regjistrimin e PD-së së Alibeajt në zgjedhjet e 14 majit. Pas vendimit të KAS Komisioni Qendror i Zgjedhjeve regjistroi Partinë Demokratike, me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeaj në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Kerkesa ankimore, Partia Demokratike by Newsbomb Albania on Scribd

Më shumë