Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

“Nuk durohet më”, Lefter Maliqi nuk përmbahet për Qeverinë e re: Rroftë Rilindja e k…. Ramziu e trodhi PS-në

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Lefter Maliqi reagon për Qeverinë e re, emrat e së cilës u bënë publik sot nga kryeministri Edi Rama. “Nuk durohet më”, shkruan Maliqi, ndërsa thotë se Opozita duhet të reagojë dhe “t’i thërrasë mendjes”.

“Rrofte Rilindja e k….(kukullave)! Ramziu e trodhi PS, i perdori, i keperdori e i flaki socialistet. Qeveria pa moral e degraduar me 12 ministre kukulla dhe 5 ministra vegla qorre”, shkruan ndër të tjera Lefter Maliqi.

Shkrimi i Lefter Maliqit:

Rrofte Rilindja e k….(kukullave)! Ramziu e trodhi PS, i perdori, i keperdori e i flaki socialistet. Qeveria pa moral e degraduar me 12 ministre kukulla dhe 5 ministra vegla qorre. Lamtumirë Tao tao e ciu ciu.Ramziu tallet me shqiptaret, perbuz dhe ironizon opoziten. Duhet rrezuar sa me pare. Po na drejton djalli, injoranca, krimi, imoraliteti, oligarket.

Vendi ska te ardhme,droga , krimi, shpopullimi, vjedhjet, abuzimet, pasurimi i pakices mafioze, blerja e zgjedhjeve ne bashkepunim me bandat jane objektivat e kryemafiozit me poture te degjeneruarit te Surrelit.

Frikacaku, krymanipulatori i nenshtrohet disa nderkombetareve dhe nenshtron popullin e vet, e tradheton e keq-qeveris, e varferon, e detyron rinine te largohet, mbush vendin me te huaj. Djalli do goditje atje ku se pret, s’durohet me. Opozita ti therras mendjes koha per reagim, per mbrojtjen e demokracise dhe interesave jetike te vendit.

Më shumë